Mirakim, 2010 yılında, korozyondan koruma ve kimyasal ürünlerin satışını gerçekleştirmek amacıyla Ankara'da kurulmuştur. Sektördeki 20 yılı aşkın tecrübesiyle müşterilerine kaliteli, ekonomik ve istenen zamanda teslimat yapan bir firma olmayı ilke olarak benimsemiştir.

Tüm sanayi sektörlerine yönelik özel ürün gruplarıyla Mirakim, çevre ve iş sağlığına uygun olarak kimyasal maddeler tedarik etmektedir. Mirakim, temsilciliğini yapmakta olduğu Daubert Cromwell VCI ürünler ile korozyondan koruma denince ilk akla gelen firma olmayı kısa sürede başarmıştır. Geniş VCI ürün yelpazesi ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir.

Bu çerçevede Mirakim, tedarik etmekte olduğu endüstriyel ambalaj malzemeleriyle de, sanayi kuruluşlarının ambalajlama konusunda tek tedarikçisi olmayı hedeflemiştir.

Üretici firmalar, metal parçalarının korozyona karşı korunmasında 75 yıldan beri Daubert Cromwell'e güveniyorlar. Günümüzde şirketler üretim, depolama ve sevkiyat operasyonlarının her aşamasında kaliteden ödün vermeden maliyetlerini düşürmek için çalışmalar yapmaktadırlar. Bu noktada Daubert Cromwell, korozyondan koruma konusunda çözümler önermektedir. Kanıtlanmış kalitesi ve yıllardır süregelen iyi hizmet anlayışı ile şirket ''Korozyondan Koruma Konusunda Öncü İsim® " ünvanını hak etmiştir.

Daubert Cromwell VCI ürünler, korozyona açık olan her türlü metalin üretim aşamalarındaki taşımalarının yanı sıra karayolu, demiryolu, havayolu ve denizyolu sevkiyatlarında, kısa ve uzun süreli depolamalarında korozyona karşı korunmasını sağlamaktadır. Döküm ve dövme parçalar ile, cıvata, somun, vida, rondela gibi her türlü bağlantı elemanlarının korozyondan korunmasında etkin ve ekonomik bir çözüm olduğundan bilhassa son yıllarda OEM’ler tarafından özellikle talep edilmektedir.

Hem VCI, hem de kimyasal ürünler ile ilgili teknik destek ve eğitimler de uzman personeller tarafından verilmekte olup, müşterilerle ilişki ürünlerin seçim ve tasarım aşamasından, satış sonrası hizmetlere kadar devam etmektedir.